X
تبلیغات
رایتل
l سیاورشن l
سیاورشن
یکشنبه 21 خرداد 1385
ابتدا برانکو به لاولپه باخت ،سپس ایران به مکزیک !

ایران یک (گل یحیی گل محمدی ۳۶) مکزیک ۳( براوو عمر ۲۸ و ۷۶  زینها ۷۹)

  پس از سوت آغاز بازی بازیکنان ایران چنان جسورانه بازی را شروع کردند که باعث حیرت بود . انگار تنها راه گریز از اشتباهات در خط دفاع را در حمله دیده بودند . مشخص بود تیم از نظر روحی چیزی کم ندارد . برخلاف برانکو که ترس را در چشمانش می شد دید ،بازیکنان با جسارت خاصی در زمین می جنگیدند .

 

 

 ولی همان موقع هم می شد حدس زد که اینگونه دویدن بی محابا انرژی تیم را زودتر ار موعد تخلیه می کند . این تیم برای چنان دویدنی آماده نبود . بر خلاف ایران تیم مکزیک هر چه از زمان بازی میگذشت سرحالتر می شد . به طوری که در نیمه دوم بازی را کامل در اختیار گرفت . و آن ربع ساعت رویایی ایران به باد رفت . و همانطورکه در دو یادداشت قبلی اشاره کرده بودم کسی نتیجه می گیرد که بیشتر کار کرده باشد . بعید بود ایران از پس مکزیک بر بیاید . حتی مکزیکی که در مقابل ایران ان مکزیک جام کنفدراسیون ها نبود . در نیمه دوم هر چه فکر می کردم که ایران چه هدفی در زمین دارد به نتیجه ای نمی رسیدم . تیم کاملا سردر گم شده بود . یک ضرب المثل فوتبالی هست که می گوید : نیمه دوم نیمه مربیان است . برانکو نشان داد که در حد جام جهانی نیست . او جتی در حد لاولپه ی نچندان مطرح هم نبود . فقط کافی است تعویض های آنها و تاثیر آن بر بازی را مرور کنید .

لحظات حساس بازی از نگاه سایت جام جهانی :

دقیقه ۴)

ایران بدون هیچگونه نگرانی بازی را آغاز کرد و تعجب رقیب مکزیکی خود را برانگیخت .حرکت بازیکن بایرمونیخ آلمان علی کریمی و پاس او به بازیکن هامبورگ آلمان مهدوی کیا و شوت مهدوی کیا از فاصله ۲۵ یاردی از سمت چپ دروازه اسکار سانجز به بیرون رفت .

دقیقه ۱۱) وحید هاشمیان کمی نزدیک تر رفت و هیجان ایرانیان را برانگیخت.او توپ خوبی که کعبی برایش فرستاده بود را در حالی که فقط سانجز را روبه رو داشت نتوانست گل کند ولی در یک رفت و برگشت همان توپ را با ضربه سر به  سمت گوشه دروازه فرستاد که سانجر با مهارت خاصی توپ را دفع کرد .

دقیقه ۲۸) ضربه پشت سر ناقص فرانکو توپ را در مقابل دروازه به براوو رساند و او بدون مزاحمتی از سوی مدافعین دروازه ایران را باز کرد .

دقیقه 36)سنچز برای پوشش دادن علی کریمی به گوشه میدان رفت اما ناکامی او در انجام این کار باعث شد که توپ به گل محمدی برسد و بدون درنگ توپ را وارد دروازه کند.

 

گل ایران

دقیقه 63: ایران مجبود شد یار پرنفوذ خود، علی کریمی را با مهرداد معدنچی تعوض کند.با توجه به آمادگی علی کریمی قبل از بازی ظاهرا برانکو  ایوانکوویچ مربی ایران تصمیم گرفته که این ستاره بوندس لیگا را از بازی بیرون بکشد تا  فشار بیشتری به او وارد نشود.

دقیقه 76)

مکزیک بعد از اشتباهی که دفاع ایران مرتکب شد (پاس به عقب کعبی به میرزاپور و بازی با پای اشتباه او و در ادامه دفع ناقص رحمان رضایی )با پاس زیبایی که به براوو رسید تنبیه کرد و این مهاجم بدون هیچ گونه اشتباهی گل دومش را به ثمر رساند.

صحنه به ثمر رسیدن گل دوم مکزیک

دقیقه 79)
 زینها گل سوم را برای مکزیک زد تا کار را یکسره کند.

***

  عادل فردوسی پور که از نتیجه بازی خیلی ناراحت به نظر می رسید انگار می خواست دق دلی اش را سر دایی خالی کند . و بازی کردن او را عامل باخت جلوه دهد . او در اواخر بازی ندای تعویض دایی را سر می داد . نظرات کارشناسانه ی او گاهی خیلی با مزه می شود .یادم می آید میلان گل عقب بود آنجلوتی مالدینی را به بازی آورد . عادل به آنجلوتی خرده می گرفت که این چه تعویضی بود . چند لحظه بعد میلان به خواسته اش رسید و عادل دیگر حرفی از تعویض های آنجلوتی نزد . مشکل ما این است که همه خود را همه فن حریف می دانیم !

***

چند عکس زیبا از تماشاگران زیبای این مسابقه :

 

 

 

 

 

چند عکس هم از پارک دولت بندرعباس و تجمع مردم برای دیدن بازی و سپس جشن پیروزی ! عکس ها از کامیرا

 

 

.............................................

عکس های بیشتر از همین داستان : مهدیسما

با تشکر از کامیرای عزیز که در نوشتن این یادداشت کمکم کرد .

***

  آمار دقیق و کامل بازی ایران و مکزیک در سایت جام جهانی

 


عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1363279