X
تبلیغات
رایتل
l سیاورشن l
سیاورشن
یکشنبه 19 فروردین 1386
جشنواره ی دیریا ، کنسرت رضا صادقی و حواشی آن ...

   اینکه بخش فرهنگی شهرداری بندرعباس روزهای پرکاری را آغاز کرده را باید به فال نیک گرفت ولی نحوه ی اجرای برنامه ها و فعالیت ها حرفهای زیادی برای گفتن دارد . در روزهای آغازین سال جشنواره دیریا با تبلیغات گسترده ی شهرداری جمعیت زیادی را جذب کرد. اجرای موسیقی محلی و آیینی در کنار نام های بزرگی مثل گروه جهله ، رضا صادقی و ... علاقمندان موسیقی را به سمت پارک دولت محل برگزاری جشنواره کشاند.

    اما در عمل ابتدایی ترین نکات اجرای یک موسیقی که صدا و کیفیت مطلوب است هم رعایت نشده بود. زحمات و اجراهای گروه های محلی و بومی تحت تاثیر این معضل به باد رفت . جالب اینجاست که این مشکل از روز اول تا آخر جشنواره پا برجا بود و هیچ تلاش موثری برای برطرف کردن آن هم انجام نگرفت . البته معادله چندان مبهم هم نیست . ارائه کیفیت خوب و مناسب هزینه بیشتر و سود کمتری خواهد داشت . مهم انتخاب یکی از این دو است و اغلب این مخاطب است که قربانی این انتخاب می شود .

  اتفاقات روز هفدهم فروردین هم در نوع خود عجیب و جالب بود . در حالی که تبلیغات زیادی مبنی بر اجرای کنسرت رضا صادقی انجام شده بود اما در عمل خبری از کنسرت نبود و رضا صادقی به همراه یک سی دی به بندرعباس آمده بود و بر روی صدای آن برای مردم که تعداد آنها از شش هزار هم بیشتر بود خواند . اینکه در کجای دنیا به این شکل اجرا کنسرت می گویند ما هم بی خبریم .

چه کسی پاسخگوی مردمی است که فریب عنوان "کنسرت" را خورده اند ؟

***

   شهرداری نشان داد که از نظم دادن به چنین رویدادی عاجز است . نیرویی که شهرداری به عنوان انتظامات گذاشته بود خود موجب آزار و رنجش مردم می شد . بد نیست در برنامه های آتی کسانی که برای این کار انتخاب می شوند یک دوره و یا کلاس مختص همین کار را طی کنند تا حداقل طرز سخن گفتن با مردم را یاد بگیرند .

   کاش همه چیز به همین جا ختم می شد . در یک محفل فرهنگی که جا دارد از چهره های فرهنگی و هنری تقدیر شود همین نیروی انتظامات به اساتید پیشکسوتی مثل منصور نعیمی و موسای بندری بی احترامی می کند . وقتی جوانی مثل جواد قاسمی به این برخورد اعتراض می کند آتش دامان خود او را هم می گیرد و جناب انتظامات مانند یک دعوای محله ای می رود و تعدادی دیگر را با خود می آورد تا ...باز خدا را شکر که نیروی انتظامی در صحنه حاضر شد و نیروی مثلا انتظامات را از آنجا دور کرد . چون گروه انتظامات انگار حق دستگیر کردن مردم را هم داشت و هر طوری بود می خواستند موسی بندری و جواد قاسمی را با خود ببرند .

 

 


عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1363279