X
تبلیغات
رایتل
l سیاورشن l
سیاورشن
سه‌شنبه 15 خرداد 1386
چند روز با فوتبال ...

     خسته نباشی شهریار !

   علی دایی بازیکنی است که اغلب جواب منتقدان و البته فحاشان را با گل می‌دهد. sms‌های پس از بازی مکزیک در جام‌جهانی را به خاطر دارید؟ زمان گذشت و دایی جواب همه‌ی آنها را همان طور که پیش بینی می‌کردم[لینک] با گل و قهرمانی داد. پاسخ مودبانه و زیباییست. و چه تقارن جالبی بود چند روز پس از خداحافظی او ما با مکزیک بازی کردیم و اینبار ۴ گل خوردیم. نوش جانمان! واقعیت فوتبال ما همین است. ما همان طور فوتبال بازی می‌کنیم که زندگی می‌کنیم. و چه جالب تر اینکه دایی پس از خداحافظی‌ا‌ش هم دست از گل زدن بر نداشته و در یک بازی دوستانه بین منتخب آسیا و تیم ملی ازبکستان باز هم گلزنی کرده است. خب حرص آدم در می آید!

به نوبه خودم به او خسته نباشید می‌گویم. کسی شماره‌ی همراه او را ندارد به من بدهد؟

     باسیله به خاطر خدا کمی استراحت کن!

                             

                                                                         عکس از سایت فیفا

  پس از جام‌جهانی آلفیو باسیله مربیگری تیم آرژانتین را به عهده گرفت او پیش از این در جام جهانی ۹۴ آمریکا هم عهده‌دار همین سمت بود. اما او اینبار تیم را از نستور پکرمن تئوریسین و استعدادیاب فوتبال آرژانتین تحویل گرفته است . تیم پکرمن یک بازی نوین مبتنی بر توانایی تکنیکی بازیکنان ، فوتبال سنتی آرژانتین و روش های تازه ، ارائه می کرد که هر علاقمند به فوتبالی را مجذوب خود می‌کرد. متاسفانه تیم باسیله هیچ نشانی از آن بازیهای زیبا در خود ندارد. باسیله تیمی که رکورد پاسهای پی‌در‌پی را در اختیار داشت، مبدل به تیمی کرده که بیش از ۵ پاس سالم به هم نمی دهند. در بازی با سویس این تیم از عدم حضور یک هافبک خلاق و باهوش مثل ریکلمه رنج می برد و ...

   قلعه‌نوعی: باخت مقابل مکزیک مقدمه قهرمانی ما می شود !

  پس از باخت سنگین و البته قابل پیش‌بینی تیم ملی در مقابل مکزیک هیچ کدام از مربیان تیم ملی(قلعه نویی ، ناصر ابراهیمی،افشین پیروانی) جسارت قبول این شکست را نداشتند و هر کدام دلایل کودکانه ای مطرح کردند . مفرح‌ترین حرف را هم سر مربی تیم ملی بر زبان آورد و فرمود :باخت مقابل مکزیک ان شاا...مقدمه‌ی قهرمانی ما می شود !

  قبول کنیم سطح فوتبالمان همین است. اگر این را بپذیریم و بر تلاش خود بیفزاییم نتیجه بهتری خواهیم گرفت و فشار اضافه از بازیکنان باد شده هم کم می شود و حداقل حرکات غیر‌اخلاقی از آن دست که در جام‌جهانی و همین بازی اخیر شاهد آن بودیم را نخواهیم دید.

 


عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1363279