X
تبلیغات
رایتل
l سیاورشن l
سیاورشن
یکشنبه 6 آبان 1386
سعید شنبه‌زاده در ومکس ۲۰۰۷

نمایشگاه womex هر ساله میزبان گروه‌های برتر موسیقی دنیاست. این نمایشگاه برای اولین بار توسط یک کمپانی آلمانی راه انداخته‌شد و هم اکنون از مهمترین برنامه‌های موسیقیایی است که در دنیا برگزار می‌شود. در کنار اجرای موسیقی شرکت‌های نشر موسیقی در این نمایشگاه آثارشان را به نمایش می‌گذارند که از ایران هرمس، ماهور، آوای باربد و سروش به همراه ۱۴۰۰ موسسه دیگر از سراسر جهان شرکت کرده‌بودند.علاوه بر آن برنامه‌ریزان بزرگ دنیا هم برای انتخاب و دعوت گروه‌ها این فرصت را از دست نمی‌دهند.

 

                                     

 

                     

 

                

 

                

 

  

  کارهای برگزیده برای اجرا از بین آثار رسیده توسط داوران ومکس انتخاب می‌شوند. برای ومکس ۲۰۰۷ که در سویل اسپانیا برگزار شد، حدود بیست هزار کار متقاضی اجرا بود که ۴۰گروه از بین آنها برای اجرا انتخاب شدند.۵۴ اجرا توسط ۳۵۰هنرمند از ۴۲ کشور مختلف انجام گرفت و تنها گروه ایرانی برگزیده شده برای اجرا گروه سعید شنبه‌زاده بود که اجرایش در شب دوم نمایشگاه از استقبال خوبی هم برخوردار بوده به طوری که او تنها ساعاتی پس از اجرا سه درخواست برای اجرای موسیقی در کانادا ، امریکا و نروژ دریافت کرده است.

          

  در این اجرا عبدالله مقاتلی به عنوان خواننده، محمود بردک‌نیا نوازنده‌ی دمام و نقیب شنبه‌زاده با ضرب و تیمپو او را همراهی کردند. شنبه‌زاده به اجرای قطعاتی از موسیقی بوشهر از جمله موسیقی عروسی،موسیقی کار،موسیقی مذهبی،شروه،و نوازندگی نی‌جفتی و نی‌انبان پرداخت.

     
 در همین رابطه با سعید شنبه‌زاده گفتگوی کوتاهی داشتم. او که از این اجرا بسیار راضی به نظر می‌رسید می‌گوید: خیلی خوشحالم. فکر می‌کنم مسیر زندگی هنری من از این پس تغییر می‌کند. حالا دارم نتایج کارکردنم را می‌بینم. خیلی خوشحالم که اینجا هستم و دور از حواشی کار می‌کنم . مسافرت می‌روم. درون خودم مسافرت می‌کنم و پی می‌برم که چه توانایی‌هایی دارم و چطور باید پرورشش بدهم. در موسیقی به چیزهایی رسیده‌ام که در زندگی عادی هیچ‌گاه نمی‌توانستم برسم. من فکر می‌کنم مهمترین چیز انسانیتی است که پشت ساز است. من نه تکنیک دارم و نه خلاقم. اگر بخواهم رشد کنم باید انسان باشم و این وسیله را در دست بگیرم.اگر انسان باشم کارم به دل مردم می‌نشیند حتی اگر تکنیک نداشته باشم. از نظر تکنیکی هنوز خیلی چیزها باید کشف کنم. شاید کار من تکرار کار گذشتگان باشد ولی این انرژی مثبتی که به آن دست یافته‌ام شاید باعث جذاب شدن کار باشد. من دوست دارم این انرژی را داشته باشم. دلم می‌خواهد بزرگ شوم. معروف شدن خیلی راحت است ولی معروف شدن، امضا دادن و عکس یادگاری گرفتن دنیای من نیست. الان زمانی است که دلم می‌خواهد بزرگ شوم. 

عکس‌ها از:  [Alex Amengual]  [Tomas Opitz] 

 


عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1363279