X
تبلیغات
رایتل
l سیاورشن l
سیاورشن
یکشنبه 20 آبان 1386
چندگانه‌ی اول

۲۴ و ۲۵ آبان کنسرت گروه لیان در تالار وحدت

پنجشنبه و جمعه‌ی همین هفته گروه لیان برای اولین بار محسن شریفیاندر تالار وحدت کنسرتی اجرا‌ خواهد‌کرد که در واقع اولین کنسرت مستقلی است که به موسیقی جنوب می‌پردازد. در این کنسرت چهارده قطعه بر مبنای موسیقی محلی بوشهر از جمله: خیام‌خوانی ،شاهنامه‌خوانی، نظامی‌خوانی، مثنوی‌خوانی، یزله، سنج و دمام و ترانه‌هایی همچون:‌‌ماهی‌فروش، دریایی، چوبی و شکی، یاد بندر، طیفون عقرب و ... اجرا می‌شود. محسن شریفیان سرپرست گروه لیان می‌افزاید: "خیام‌خوانی ،مثنوی‌خوانی ، شاهنامه‌خوانی و نظامی‌خوانی در جنوب و تاثیر آن بر موسیقی جنوب نشان از علاقه به فرهنگی ملی در نزد این مردم است."

 "قبل از شروه‌خوانی در منطقه دشتی ما مثنوی‌خوانی داشته‌ایم. این نشان می‌دهد مولوی جایگاه خاصی در فرهنگ و موسیقی جنوب داشته و دارد. حتی خیام‌خوانی؛ اهمیت و جایگاه خیام در جنوب شاید از زادگاه او هم بیشتر باشد."

 گوشه‌هایی از خیام‌خوانی توسط گروه لیان [لینک]

نمایشگاه عکس‌‌های حسن بردال

آینه‌ها عنوان نمایشگاهی است که در آن عکس‌هایی از [حسن بردال] را می‌توانید ببیند. این نمایشگاه ۲۵ آبان ساعت ۶ عصر در فرهنگسرای طوبی افتتاح می‌شود . مختصری درباره‌ی او :حسن بردال
متولد 1/7/1360 ،بندرعباس
عکاس تجربی    شروع عکاسی:1381
عضو هیات امنا انجمن هنرهای تجسمی هرمزگان، 1384-1386/مسئولیت انجمن عکسحسن بردال بندرعباس، 1385-1386/ داور بخش عکس نخستین جشنواره فرهنگی هنری منطقه‌ای نهضت‌سواد آموزی، 1385/ حضور در گروه انتخاب و داوری بیش از 6 نمایشگاه عکس در بندرعباس
نمایشگاه‌های گروهی: عکس اینک انسان،1384/ مساجد هرمزگان ،1384/ نمایشگاه گروهی عکس سالن شماره 9، 1384/ نخستین جشنواره سراسری عکس دریا، 1384 / دوماهانه عکس سالمند، 1384/ دوماهانه عکس بهار، 1385/ نمایشگاه پوسترهای نسل 5، 1385/ سیزدهمین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی کشور ، 1385/ نمایشگاه گروهی بندرعباس چشم سوم، 1386
کـسب مقام اول طراحی بروشور هفدهمین جشنواره تئاتر هرمزگان ، 1384/ کسب مقام اول بخش عکس آزاد نخستین جشنواره فیلم و عکس اردیبهشت، 1385/ کسب لوح تقدیر در دومین جشنواره فیلم وعکس اردیبهشت، 1386

 

کغار؛ مجموعه‌ی ترانه‌های صالح سنگبر منتشر شد.صالح سنگبر

 مجموعه ترانه‌های بومی [صالح سنگبر] منتشر شد. چندی پیش این کتاب با کیفیتی نامطلوب به چاپ رسیده بود که به سرعت جمع‌آوری شد. این بار به کوشش محمد‌مذنبی کغار به شکل مناسب‌تری منتشر شده‌است . کغار را از کتاب فروشی‌های معتبر بندرعباس می‌توانید تهیه کنید. اگر برایتان مقدرو است کتاب را از استریو رامی واقع در خیابان برق(بین چهارراه مرادی و فلکه قدس ) تهیه کنید. در صورت خرید از این مکان تمام هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید به حساب بازماندگان صالح واریز می‌شود.

 

 

 

تئاتر هرمزگان در کوزوواسماعیل پاکدامن

گروه نمایشی مستاجران جدید وابسته به انجمن نمایش بندرعباس برای اولین بار از هرمزگان نمایشی را در خارج از ایران اجرا می‌کند.

نمایش فرار به ماه کاری است که توسط اسماعیل پاکدامن کارگردانی شده است.این نمایش که با استفاده از زبان بدن و تصویر با مخاطب گپ می‌زند کاری است متفاوت و در عین حال جذاب.

اسماعیل پاکدامن متولد ۱۳۶۳ می‌باشد.در آغاز فعالیت هنریش هنر نقاشی را انتخاب کرد ولی بعدها بدلایلی به انجمن نمایش آمد. پس از مدتی بازیگری در گروه تاتریکال از این گروه جدا شد و گروهی را راه‌اندازی کرد. پاکدامن را بی‌شک می‌توان یکی از فعال‌ترین کارگردان‌های سالهای اخیر دانست که با تمام مشکلاتش نوع جدیدی ‌از تئاتر را برای مخاطب خاص در هرمزگان خلق کرد.برای اسماعیل و گروه (نماینده فرهنگی ایران در جشنواره معتبر تئاتر کوزوو)‌‌‌آرزوی موفقیت می‌کنم امیدوارم که مسئولین حمایت‌های لازم را از این گروه جوان بکنند تا شاهد اجرا‌های بهتری از این گروه در دیگر کشورها نیز باشیم.( این خبر به نقل از وبلاگ [کهره وار])

کار مشترک فاضل پیش و بهمن‌یار افروزه

 

زندگی [یه عده زیر بارونن] نام اثری است که فاضل پیش به همراه بهمن‌یار افروزه تنظیم کرده‌اند. صدایی که می‌شنوید صدای بهمن است و کار هم همچنانکه می‌دانید از قطعاتی است که توسط حضرت منصفی سروده شده بود.از [اینجا] بشنوید.

 

  

  کجا نام او بود گرد آفرید ...فاطمه حبیبی زاد

 فاطمه حبیبی‌زاد [گرد آفرید] متولد اهواز و ساکن تهران است. ۸ سال است که در زمینه‌ی شاهنامه به‌ویژه نقالی، تحقیق، پژوهش،‌ تدریس و اجرا می‌کند. او را اولین زن نقال شاهنامه می‌دانند. قطعاتی از اجراهای زیبای او را [اینجا] بشنوید و ببینید.خیلی دوست دارم اجرای ایشان را از نزدیک ببینم اگر کسی از زمان‌های اجرای ایشان اطلاع دارد یا خواهد داشت من را بی‌خبر نگذارد. ثواب دارد.

 

 


عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1363449