X
تبلیغات
رایتل
l سیاورشن l
سیاورشن
چهارشنبه 5 دی 1386
چندگانه دوم [موسیقی و تجسمی]

  نمایشگاه نقاشی احمد کارگران

 

   نمایشگاهی از آثار خلاقانه‌ی احمد کارگران در فرهنگسرای طوبی، نگارخانه‌ی کوروش گرمساری افتتاح شده‌است. احمد‌کارگران را شاید بشود یکی از پرکارترین هنرمندان این سالهای هرمزگان نامید. این نمایشگاه با تابلوهایی نقش بسته شده از خاک‌های رنگی هرموز تشکیل شده‌است و جدای از هنر کارگران نشانگر قابلیت‌های طبیعی جزیره‌ی غنی و مظلوم هرموز هم هست. چیزی که کارگران هم می‌خواهد با ابزار و توانایی و سبک خاص خودش آنرا بیان کند. این نمایشگاه از چهارم دی‌ماه افتتاح شده و تا پانزدهم دی هم ادامه خواهد‌داشت. 

 

 

جشنواره سراسری هنر محیطی در جزیره هرموز

جشنواره‌ی هنر محیطی از امروز چهارشنبه ۶ دی ماه در جزیره‌ی هرموز آغاز شده و تا شنبه ۸دی‌ماه ادامه خواهد داشت. این جشنواره مهمانان ویژه‌ای هم دارد از جمله: دکتر احمد نادعلیان و خانم سیمایی و دو هنرمند آلمانی که در بخش پرفرمنس شرکت خواهند کرد.

کمپ مخصوص این جشنواره در نزدیکی مقر محیط زیست جزیره‌ی هرموز برپا شده است.

  کنسرت اسحق احمدی ۶ و ۷ دی، بندرعباس

فردا ششم و جمعه هفتم دی ماه کنسرت اسحق احمدی در سالن کانون غدیر بندرعباس برگزار ‌می‌شود. در این کنسرت اسحق کارهایی که در این چند وقت منتشر کرده را اجرا خواهد‌کرد. اغلب کارها بندرعباسی‌اند. نقش گروه کر زنانه در کارهای اسحق احمدی همچون کارهای فولکلور هرمزگان، بسیار پررنگ است.

  در هر روز دو سانس اجرا می‌شود.سانس اول ۱۹تا ۲۲:۳۰ و سانس دوم ۲۱ تا ۲۲:۳۰ بلیط‌های کنسرت علاوه در محل برگزاری در فروشگاه موسیقی شهر آواز، موسسه پی‌په‌سرا و عکاسی انوش هم عرضه می‌شود.

 آخرین خبر: کُر زنانه را از گروه حذف کردند!

 یادواره‌ی ابراهیم منصفی، نهم دی‌ماه، تهران

  نشر ماه‌ریز نهم دی‌ماه مراسم یادبودی از حضرت‌ابراهیم‌منصفی برگزار می‌کند. این مراسم ساعت ۱۹:۳۰در سالن کانون‌ پرورش ‌فکری‌ کودکان واقع درخیابان حجاب(پشت پارک لاله) برگزار‌می‌گردد. در این مراسم چند گروه از بندرعباس و همچنین سهیل‌نفسی و پویا‌محمودی به اجرای موسیقی می‌پردازند. برای اولین بار است که چنین مراسمی در پای‌تخت برای منصفی در حالی که یک دهه از مرگش می‌گذرد، برگذار می‌شود .البته در بندرعباس هم چند سالی مراسم سالگرد منصفی برگزار‌شد که بنا بر دلایل نامعلومی از ادامه‌ی آن جلوگیری کردند.

   البته این جلوگیری‌ها نمی‌تواند از انتشار منصفی در ایران بکاهد. منصفی تازه دارد شناخته می‌شود و شنونده پیدا می‌کند. چه بسیار موزیسن‌هایی که حتی خارج از هرمزگان از او تاثیر می‌گیرند. کافی است اشاره کنم به محسن نامجو و سهیل نفیسی و ... 

 در این مراسم گروه جهله،ناصر منتظری و وجدانی از هرمزگان به اجرای موسیقی می‌پردازند. احتمالا حسین گردین و محمد محترم پناه هم کارهایی اجرا خواهند کرد. 

 

مراسم سالروز تولد ناصرعبداللهی و روز موسیقی هرمزگان،تهران،تالار وزارت کشور 

 مراسم سالروز تولد ناصر عبداللهی و روز موسیقی هرمزگان، دوشنبه دهم دی‌ماه در تالار وزارت کشور برگزار می‌گردد.

 این شاید هفتیمن مراسمی باشد که به یاد ناصر‌عبداللهی در همین یکی ماهه برگزار شده‌است. (قرار بود انجمن موسیقی هرمزگان هم در این روز برنامه داشته باشد که منتفی شد.)

  این در حالی است که تلویزیون و رسانه‌های دولتی تمایل دارند هر چه زودتر این هنرمند و احیانا مرگ دلخراش او به فراموشی سپرده‌شوند. صدای ناصر از تلویزیون به ندرت شنیده می‌شود و در سالروز درگذشت او حتی با یک کلمه هم از او یاد نشد. چرا که صدا و نام او چرایی و چگونگی مرگ او را در ذهن ایجادمی‌کند.

  برای تهیه بلیت‌های رایگان این مراسم با این شماره‌ها تماس بگیرید: ۸۸۳۳۱۳۷۴ و ۲۲۰۰۰۴۰۰

  اطلاعات بیشتر: [لینک] 

(خوشحالم از اینکه این روز به رسمیت شناخته شد.)

آخرین خبر: اجرای این مراسم فعلا به تعویق افتاده است.

  سعید شنبه زاده ۱۱ و ۱۲ ژانویه در سن سباستین

 

   سعید شنبه زاده ۱۱ و ۱۲ ژانویه در سن‌سباستین یک اجرای تلفیقی از موسیقی جز فرانسوی و موسیقی بوشهر خواهد‌‌داشت. تنظیم قطعات به عهده‌ی شنبه‌زاده بوده و در این کار ماتئو‌دوناریه (ساکسیفون) جو کویتزگه (درامز) اوبر دوفون (گیتار بیس) عبدالله‌مقاتلی (خواننده) محمود‌بردک‌نیا (دمام) نقیب‌شنبه‌زاده (ضرب تمپو) او را همراهی می‌کنند. شنبه‌زاده خود نیز نی‌انبان، جفتی و دمام می‌نوازد.

            fundacion centro ordonez falcon de fotografia .san sebastian.spaine

 

 

 محسن آزاد بخش لوو رودخونه‌ی مینو می‌خواند!

 

 این هم یک کار دیگر از محسن آزاد بخش است. لوو رودخونه‌ی مینو، ترانه‌ای از حضرت منصفی و آهنگسازی و صدای محسن آزادبخش با گویش مینابی.

 

 محسن متولد ۱۳۶۳ بندرعباس است. عاشق استیوی‌ریوان و علاقمند به حبیب‌زاده و منصفی و ...

 از [اینجا] بشنوید و [دانلود] کنید.

 

 


عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1363279