X
تبلیغات
رایتل
l سیاورشن l
سیاورشن
پنج‌شنبه 24 مرداد 1387
دگه چه توا؟

چند عکس ببینید از اجرای دیروز گروه قویدل‌ها در برنامه روز جوان که سازمان ملی جوانان در استان هرمزگان ترتیب داده بود. (البته این گروه هنوز اسم ندارد). یکی از مشکلات ما در برنامه دیروز هم همین بود. یکی از مسولین برگزاری از وحید قویدل پرسید اسم گروه‌تان چیست؟ من و وحید ماندیم که چه جواب بدهیم. وقتی دیدم قرار نیست وحید حرفی بزند. همین طوری گفتم آوای بندرعباس. وحید هم تایید کرد. گفتیم حالا موقتا برای این برنامه حداقل گروه اسم داشته باشد.

قرار بود گروه دو قسمت اجرا داشته باشد. اجرای اول به دلیل ناهماهنگی‌هایی که بیشترش تقصیر من بود انجام نشد. و ماند یک اجرای دیگر که در اواخر برنامه بود.

اعضای گروه: وحید قویدل (سرپرست گروه، نوازنده جفتی و آواز) نوید قویدل (پیپه) حمید آبید (کَسِر) غلام نساجی (دهل گپ) فاطمه زارعی (تخته و همخوانی) زینب پابرجی (تخته و همخوانی) فاطمه گلوبی (تخته و همخوانی) حسین شاعری (جِنگ)

وحید قویدل

حید قویدل.غلام نساجی.حمید آبید

گروه سه قطعه البته به شکل پیوسته اجرا کرد. کار با تمپوی پایین شروع شد. به قول بندرعباسی‌ها با ریتم سنگین. جالب بود که جمعیت نمی‌توانست همراه این ریتم دست بزند و همراهی کند. هر چند به این موسیقی علاقه نشان می‌دادند  ولی دور افتادن ما از بسیاری چیزها باعث شده که ...(این جمله فعلا همین طوری بماند تا شاید بعد سرو ته‌اش را به‌هم بیاورم)

نوید قویدل

 دوستان اهل موسیقی که دعوت کرده بودم خیلی از اجرا راضی بودند. بخصوص نوازندگی پیپه توسط نوید همه را شوکه کرده بود. نوید در برنامه قبلی کسر می‌زد و این بار توانایی خودش در نوازندگی پیپه را نشان داد. ضد ضرب‌هایی که بر پیپه می‌کوبید خیلی هیجان‌انگیز بود. کلا نوید در نوازندگی سازهای کوبه‌ای زیاد شلوغ بازی در نمی‌آورد و همان شکل اصیل کار را حفظ می‌کند. او از معدود نوازنده‌هایی است که هم بر سازهای کوبه‌ای محلی مسلط است و هم با دانش موسیقی آشناست. او را یکی از بهترین نوازندگان گیتار فلامنکو می‌دانند.

سین شاعری موسم تمرین

سین شاعری موسم اجرا

و اعجوبه‌ی دیگر گروه حسین شاعری. حسین بعد از اجرا که داشتیم از سالن خارج می‌شدیم مدام گریه می‌کرد و به هیچ نحوی نمی‌شد ساکتش کرد. می‌گفت چرا به من جایزه ندادن؟! دیروز سر تمرین گروه چیزهایی از او دیدم که واقعا لذت بردم. یکی دهل می زد و او کسر. نوازنده دهل پرسید حسین ریتم زار هم بلدی بزنی؟ حسین گفت: ها. نوازنده‌ی دهل زد و حسن همراهی کرد. همگی کیف کردیم. زنها ماشاا... ما شاا... می‌گفتند. ما هم حیران: که این بچه ریتم زار را می زند و مردم ما اصلا نمی دانند موسیقی زار چیست.

نوازنده دهل باز پرسید حسین لیوا می زنی؟ گفت: ها. و زد. نوازنده دهل رو کرد به من و با خنده گفت: دگه چه توا؟ (دیگه چی می‌خوای؟)

 

  عکس‌های دوم و ششم از: غلامرضا رحیمیان

 با تشکر از: سازمان ملی جوانان برای توجه به موسیقی محلی/ مجید ایرانمنش: صدابردار / غلامرضا رحیمیان به خاطر تلاش برای بهتر اجرا شدن موسیقی محلی./عبدالحسین رضوانی:بدون دلیل


عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1363292