X
تبلیغات
رایتل
l سیاورشن l
سیاورشن
شنبه 8 فروردین 1388
باخت با طعم احمدی‌نژاد

پیش از این نوشته بودم که هر گاه تیم ملی فوتبال ایران در برابر تیم دیگری قرار می‌گیرد در واقع نه تنها استعدادها هستند که با هم مبارزه می‌کنند بلکه ساختار ورزش و مدیریت و حتی نحوه زندگی‌هاست که در برابر هم قرار گرفته است.
امروز برای اولین بار در ورزشگاه آزادی تیم ملی ایران به عربستان باخت. در حالی که ساختار فوتبال ما سال‌هاست به عربستان و بسیاری دیگر از کشورهای آسیایی باخته است. کوردس مربی آلمانی تیم ملی امید ایران پس از ناکامی تیم و در پاسخ به انتقادات گفت: "شما همان طوری فوتبال بازی می کنید که رانندگی می‌کنید!"


در حالی که این بازی می‌رفت با حضور احمدی‌نژاد در ورزشگاه به یک ژست تبلیغاتی برای انتخابات آتی ریاست جمهوری برای او تبدیل شود و رسانه ملی هم تمام و کمال این فرصت را در اختیار او گذارده بود. فوتبال عربستان همه‌ی این معادله‌ها را برهم ریخت. کارگردان تلویزیونی این بازی دم به دقیقه احمدی‌نژاد را در حالت‌های مختلف نشان می‌داد.


البته در ابتدا می‌شد مفتخر بود که رییس جمهور ما هم مانند بسیاری از همتایانش  هنگام یک بازی فوتبال مهم برای روحیه دادن به تیم کشورش به ورزشگاه آمده، اما حرکت به ظاهر هوشمندانه سیما در به تصویر کشیدن مداوم او قبل و پس از گل ایران و ارتباط دادن مفهومی آن‌ها با یکدیگر حتی صدای گزارشگر را هم در برهه‌ای در آورد که گفت: "باز هم آقای احمدی‌نژاد رو می‌بینیم. خب بریم بازی رو دنبال کنیم! "اما نکته جالب اینجا بود که پس از گل تساوی و نیز گل پیروزی‌بخش عربستان انگار کارگردان حضور رییس جمهور را فراموش کرده بود و دوربینی که تازه در کنار رییس کار گذاشته بودند  تا انتها بی‌کار ماند و ما نگران که نکند در این بل‌بشو  اتفاقی برایشان افتاده باشد.

[سخنان علی دایی پس از بازی]

عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1363476