سیاورشن
دوشنبه 3 اسفند 1388
مهرنامه متولد و منتشر شد.
امروز که پس از یک هفته غیبت هفته نامه ایران‌دخت، آن‌را از دکه‌ی رو به روی پارک جنگلی بندرعباس تهیه کردم و طبق عادت همیشه همان جا شروع کردم به ورق زدن، رسیدم به صفحه پشت جلد که لینک داده بود به ماهنامه‌ی مهرنامه و خبر داده بود که: مهرنامه منتشر شد. از آن‌جا که در شماره‌های پیشین هم ابن ماهنامه را معرفی کرده بود و مشتاقش بودم روی پیشخوان دنبالش گشتم، که اثری ازش نبود، سراغش را از دکه‌دار گرفتم و او مجله را از آن دریچه‌ی نیم دایره‌ی میان شیشه   تحویلم داد. گرفتمش و حالا اینجا کنار من نشسته است و  من هم کلی ولع دارم برای خواندش.
 سردبیر مجله محمد قوچانی است. سردبیر همین ایران‌دخت خودمان، البته مهرنامه تخصصی‌تر است. قوچانی خود اینگونه نوشته: "مهرنامه، ماهنامه‌ای است خبری- تحلیلی و آموزشی که در زمینه علوم انسانی و علوم اجتماعی منتشر می‌شود. علوم انسانی به آن بخش از دانش مدرن اطلاق می‌شود که فرهنگ بشری را در عصر جدید ساخته است. در واقع اگر تمدن انسان مدیون علوم طبیعی است و تکنولوژی در جهان جدید نماد دخالت انسان در طبیعت و برساختن تمدن است، فرهنگ انسان هم مدیون علوم انسانی است و برآمدن ایدئولوژی نماد تلاش انسان برای ساختن جامعه جدید است. "[متن کامل]
مهرنامه شامل بخش هایی است از: تازه‌های علوم انسانی، تاملات ایرانی، تاملات غربی، چهره به چهره:مناظره‌ی سروش و شریعتی، گفتگو،سیاست خارجی، غرب شناسی، حقوق اساسی، مطالعات زنان، حکمت اسلامی، عرفان، ادبیات غرب و ایران، موسیقی و تاریخ علم و...مهرنامه هم مانند بقیه آثار این گروه از گرافیک خوبی برخوردار است. مهرنامه یک ضمیمه ی ادب و  هنر و کتاب هم دارد که در این شماره پرداخته به: شعر:سیدعلی صالحی، شمس لنگرودی و ... قصه: برگی از تاریخ/ رومن گاری و مردگان باغ سبز/محمد رضا بایرامی موسیقی: دو البوم جدید شهرام ناظری و آلبوم به نام گل سرخ با صدای سالار عقیلی و معرفی چندین کتاب.

فکر کنم خواندن این مجله تا آمدن شماره بعدش طول بکشد. اگر شما هم مهرنامه را دیده‌اید یا می‌بینید، نظرتان را دوست دارم بدانم.
درهمین باره:
[مهرنامه بخوانید][مهرنامه][وبلاگ مهرنامه] [ژورنال ِجدید ِتیم ِمحمد قوچانی: مهرنامه]

عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1364367