سیاورشن
جمعه 7 اسفند 1388
کیانوش جهانبخش جایگزین احمدی توحدی، رییس انجمن موسیقی هرمزگان


خبر خیلی کوتاه اما تاثیر‌گذار و تا حدی بهت‌آور است. کیانوش جهانبخش جایگزین احمد توحدی در انجمن موسیقی شد.

احمد توحدی در حالی ریاست انجمن موسیقی را پس از ۱۴ سال و دقیقا از بدو تاسیس تا کنون برعهده داشته که در سال‌های گذشته از سوی علاقمندان و حتی موسسان اولیه این انجمن مورد انتقاد فراوانی بود. اما این انتقادات هیچ گاه نتوانست حمایت اداره ارشاد از او را کمرنگ کند.  ولی حالا که آب‌ها از آسیاب افتاده بود. خبر جایگزینی کیانوش جهانبخش همه را شوکه کرده است. گروهی چنان از رفتن احمد توحدی ذوق زده شده‌اند که اصلا برای‌شان مهم نیست چه کس دیگری جایگزین او شود.

شوک دیگر اما از این جهت  است که کیانوش جهانبخش در حوزه موسیقی سابقه وزینی ندارد و او را تنها با خوانندگی چند کار مناسبتی از سیمای مرکز خلیج فارس می‌شناسند. این موضوع باعث شده که بسیار از اهالی موسیقی در قبال این انتخاب موضع بگیرند.

در خبرها آمده است: احمد توحدی، رییس سابق انجمن موسیقی پس از ۱۴ سال متمادی خدمت در این جایگاه طی مکاتبات مکرر به علت بیماری، کهولت سن، ضرورت معالجه مستمر و استراحت کامل استعفای خود را ارائه کرد که مورد موافقت قرار نگرفت و نظر به اصرار وی با استعفا موافقت و با نظر مساعد هیات رییسه انجمن موسیقی استان که متشکل از مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی،[همایون امیرزاده] معاون فرهنگی، رییس اداره امور هنری و جمعی از فعالان و سرشناسان هنر موسیقی استان کیانوش جهانبخش به عنوان رییس جدید معرفی شد. 

+++


  • البته هویت جمعی از فعالان و سرشناسان هنر موسیقی استان مشخص نشده است.
  • کیانوش جهانبخش برای عضویت در شورای شهر اسلامی بندرعباس در دوره قبل کاندید شده بود رای نیاورد و برای دوره جدید آماده می‌شود.
  • جهانبخش برای هیت مدیره خانه مطبوعات هم کاندید شده بود که رای نیاورد. 
  • جهانبخش برای دو سال به این سمت منصوب شده است.
  • ماموریت همایون امیرزاده مدیر کل ارشاد هرمزگان تا تیرماه سال ۸۹ به پایان خواهد رسید برخی می‌گویند او خود را برای کاندید شدن نمایندگی مجلس آماده کرده است.

+++

       حرفهای خواندنی احمد توحدی را به زودی در همین صفحه می‌توانید ببینید.

       شرح عکس: احمد توحدی رییس انجمن موسیقی هرمزگان در آخرین روز کاری‌اش در دفتر انجمن
       در همین باره: امیرزاده تغییر روش داد.
      

عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1364367