X
تبلیغات
رایتل
l سیاورشن l
سیاورشن
چهارشنبه 12 مرداد 1384
جلسه اضطراری شورای شهر بندرعباس ( درباره تخریب فرهگسرای آوینی)

 در طی پیگیری های مستمر یکی از شهروندان فرهنگی ، هنردوست و دلسوز بندرعباس (  نخواست نامش فاش شود )، و تماس ایشان با رئیس شورای شهر بندرعباس در خصوص تخریب فرهنگسرای شهید آوینی ، منهدس شهابی پور دستور به تشکیل جلسه اضطراری دادند . شایان ذکر است که این از معدود دفعاتی است که شورای شهر برای یک مسئله فرهنگی چنین جلسه ای ترتیب داد که جای تقدیر دارد .

   این جلسه با حضور نمایندگانی از هنرمندان و اهالی هنر استان ، اعضای شورای شهر و شهردار ، نماینده سازمان اوقاف ، مدیر کل مسکن و شهر سازی  و تعدادی خبرنگار برگزار شد . نماینده ارشاد هم وقتی به جلسه آمد که همه چیز پایان یافته بود .و اما نکات مهم :

 نماینده سازمان اوقاف :" ما زمین را از ارشاد خریده ایم و آنها پولشان را گرفته اند ."

 مدیر کل مسکن و شهر سازی :" تخریب هر بنای دولتی به هر نحوی منوط به کسب مجوز است که هنوز کسی برای دریافت این مجوز اقدام نکرده است اگر اقدامی هم انجام گرفته غیر قانونی می باشد ."


 
  مسولین ارشاد هم قبل گفته بودند که بودجه به دست آمده را خرج تسریع در ساخت مجموعه هایی مثل تئاتر شهر خواهند کرد . ولی در این جلسه مشخص شد مجموعه ای به تام تئاتر شهر وجود نخواهد داشت . و آن سالن هم یک سالن چند منظوره برای اهداف دیگری خواهد بود . 

هر گونه قول ساخت مجموعه جدید هم نمی تواند تضمین خوبی باشد چون تجربه تخریب خانه فرهنگ همچنان در یادها مانده است .

 به زودی نتایج و اخبار تازه را خواهم نوشت .

***

یک تشکر ویژه از دوست عزیز خوابگرد که به این مطلب لینک دادند .

***

 از وبلاگ نویسان هرمزگانی توقع همراهی بیشتری دارم . تا کنون فقط تعداد معدودی دست به کار شده اند. به قول آن شهروند عزیز : "ما انرژی مان بیش از اینهاست ." بی شک اگر بخواهیم می توانیم .

 برای اطلاعات بیشتر نوشته قبل(ارمغان رئوف) را بخوانید .


عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1363279