X
تبلیغات
رایتل
l سیاورشن l
سیاورشن
یکشنبه 21 خرداد 1385
آرژانتین محتاطانه ساحل عاج را شکست داد !

  بازی دیشب آرژانتین و ساحل عاج زیباترین باری جام تا به امروز بود . آرژانتین با دو گل مهاجم خود ساویولا و کرسپو در مقابل تک گل دروگبا برای ساحل عاج به پیروزی رسید . نمایش آرژانتین به رهبری ریکلمه که بهترین گزارشگر آسیا علی سعید او را هنرمند خطاب می کند و نه بازیکن، در نیمه اول بسیار دلپذیر بود . حتی اگر کمک داور کمی دقت می کرد می توانست گل آیالا را هم ببیند . و آرژانتین با سه گل نیمه اول را به پایان برساند .

گل اول بازی : هرنان کرسپو

    آیالا علاوه بر به ثمر رساندن آن گل نادیده گرفته شده بازی بسیار خوبی انجام داد . در کل خط دفاع آرژانتین از بازیکنان بسیار قدرتمندی برخوردار است ولی ناگفته نماند این تیم در حالت دفاعی مشکل دارد و از نبود یک هافبک دفاعی کامل مانند آلمیدای ۹۸ رنج می برد . خط هافبک آرژانتین که روزی با حضور ورون ،زانتی ،اوته گا ،آلمیدا و آیمار قوی ترین خط وسط در دنیای فوتبال بود دیشب چندان قوی به نظر نمی رسید . ریکمله بد جوری در وسط زمین احساس تنهایی میکند . هر چند کامبیاسو هم بد کار نمی کند ولی ...

***

    آرژانیتن تقریبا همان سبک تیم جوانانش را در هنگام مربیگری پکرمن بازی می کند . پاسهای دقیق سریع و تک ضرب که این مربی روی آن تاکید زیادی دارد .در نیمه ی اول تانگوی آرژانتین زیبا اجرا شد ولی نیمه ی دوم همراه با احتیاط و ترس آغاز شد . ترس از حذف برای دومین بار در دور اول ! و اینگونه بود که تنها دلخوشی نیمه دوم دیدن مارادونا در بین تماشاگران بود .

مارادونا و دخترش در بین تماشاگران

  مارادونا در جواب این سوال که چرا در مراسم افتتاحیه و در بین ستارگان جامهای قبلی نبوده است گفت : من برای دیدن فوتبال آمده ام و نه دیدن بکن بائر و پله ! او با حضور در بین مردم نشان داد که چه تفاوتهایی با دیگر بزرگان فوتبال دارد . بعد از هر گل او چنان شادی می کرد که ورزشگاه به وجد می آمد .

***

  ساویولا گل زد تا دیگر کسی نپرسد چرا او بازی می کند .او به عنوان بهترین بازیکن زمین هم انتخاب شد .

   پکرمن در این بازی از دو ستاره تیمش ته وز و مسی استفاده نکرد . به احتمال قوی در بازی با صربستان از ته وز استفاده می شود ولی مسی شاید برای بهبود کامل هنوز به استراحت نیاز داشته باشد . ته وز در بازیهای المپیک ستاره ی مسابقات بود .

***

بهترین های آرژانیتن به نظر من در این بازی : ریکلمه ی نیمه اول + روبرتو آیالا + پابلو سورین

آمار دقیق بازی دیشب

سخنان مربیان دو تیم بعد از بازی


عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1363279