X
تبلیغات
رایتل
l سیاورشن l
سیاورشن
یکشنبه 10 دی 1385
دهم دی ماه روز موسیقی هرمزگان/ یادمان ناصرعبداللهی

  موسیقی با زندگی مردم هرمزگان عجین بوده و هست . مراسم های شادی ، نیایش ها و عزای این مردم آمیخته با موسیقی است . نام گذاری یک روز به نام موسیقی این مردم و بحث و تفکر درباره ی چگونگی ارتقا و ابراز این هنر ریشه دار شاید بتواند بسیاری از ناگفته ها ناشنیده های موسیقی هرمزگان را به گوش جهانیان برساند .

    کسی که بیش از همه نام ، صدا و موسیقی اش برای مردم ایران یادآور هرمزگان و موسیقی اش است ، ناصرعبداللهی است.

   جدای از ملودی و لهجه و فضای کاری، او خود همیشه به هرمزگانی بودن خود افتخار و تاکید می کرد . دست بسیاری از هنرمندان هرمزگانی را گرفت و به قول خودش همیشه بندری ماند .

 از این رو نام گذاری زادروز این خواننده هرمزگانی را به عنوان روز موسیقی هرمزگان پیشنهاد می کنیم . امیدواریم پیشکسوتان موسیقی هرمزگان هم با این پیشنهاد موافق باشند و بتوانیم در فضای حقیقی و در چنین روزی از موسیقی هرمزگان ، رنج کشیدگان این عرصه ، نیازها و تواناییهایش سخن بگوییم .

 با استاد علی حبیب زاده در این باره حرف زدم ایشان از درگذشت ناصر اظهار تاسف کردند و از این پیشنهاد استقبال فرمودند. بهتر است با دیگران هم مشورت کنیم .  

هر چند این حقیر منتظر این نخواهم ماند که ببینم در فضای حقیقی این کار انجام می شود یا نه ؟ به اندازه توانایی خودم این روز را در همین وبلاگ پاس خواهم داشت .  از ناصر و ناصر ها حرفها خواهیم زد و ترانه هایی خواهیم شنید .

از همین امروز شروع می کنیم . از ناصر می گوییم و هرمزگان و موسیقی اش ...

 

  


عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1363279