X
تبلیغات
رایتل
l سیاورشن l
سیاورشن
دوشنبه 21 اسفند 1385
"کیدی" - اولین نشریه موسیقیایی جنوب -شنبه ۲۶ اسفند منتشر می شود.

"کیدی" ــ اولین نشریه اختصاصی موسیقی جنوب ــ شنبه ۲۶ اسفند منتشر می شود . "کیدی" نام گلی است بسیار کمیاب ،خوش بو و عجیب . عجیب از این رو که تحت تاثیر موسیقی و نوای ساز و دهل بوی خوش آن تشدید می شود . مردمان این دیار هر ساله در وقت شکوفایی کیدی ساز و دهل را بر می گرفتند و کیدی را برای پراکندن بوی خوش اش ترغیب می کردند .

این"کیدی" کاغذی هم انتشارش را مدیون سالها نوازندگی و نغمه خوانی نوازندگان و خنیاگران جنوب است .

  شماره ی اول این نشریه  ویژه نامه ی ناصر عبداللهی خواننده و آهنگساز هرمزگانیست که سهم انکار ناپذیری در اشاعه و تشخص موسیقی هرمزگان داشت .

 

کیدی

 

   این شماره ی کیدی با آثار و گفتاری از محمد علی بهمنی ، علی رضایی ، فریدون شهبازیان ،پرویز پرستویی،فاطمه رضایی ،سهراب حسنی پور، قنبر راستگو، موسی کمالی ، حمید عوض زاده ، احمد روان ، محمد ذاکری زیارتی ،علی رضایی شریف و ناصر عبداللهی

 به همراه عکس هایی از : انوش ملایی ، عبدالحسین رضوانی و نوید عبداللهی ، بسته شده است .

  کیدی در حال حاضر به صورت ضمیمه ی رایگان روزنامه صبح ساحل منتشر می شود . جا دارد همین جا از حسن نظر سردبیر این روزنامه آقای خورشید زاده هم تشکر کنیم .که چنین امکانی را فراهم آوردند امکانی که شاید قدمی بزرگ در مکتوب کردن موسیقی این خطه باشد .

   ممنونیم از لطف و همیاری دوستان و همراهان مان : حسن بردال عزیز: برای صفحه آرایی ، لوگوی کیدی و بسیاری الطاف دیگرش ... از استاد بهمنی ، رضایی،حسنی پور، حسین گردین ، موسی کمالی ، حمید عوض زاده و محسن شریفیان برای رهنمودها . امید محمودیان، ُحجت حاجی زاده، رخشنده پاسلار، سعید جریده، عقیل و نوید عبداللهی به خاطر همراهی شان و دیگرانی که شاید حافظه پریشان ما نام آنها را به خاطرمان نیاورد .

***

   و چه بگویم از "ناصرعبداللهی" که اگر نبود لطف و خواست او این کیدی و این ایده در حد همان رویای دور از دسترس باقی می ماند . او بود که آمد و این ایده را رنگ و بو بخشید . انرزی و اطمینان داد که این کار شدنی است . فراموش نمی کنم که در آخرین دیدارمان با خنده گفت :  "این کار [انتشار یک نشریه موسیقیایی خاص هرمزگان] طوری انجام می شود که فکرش را هم نمی کنی! "

 و ویژه نامه ای که قرار بود پس از رفتنش درباره او باشد تبدیل شد به همان نشریه ای که می خواستیم . طوری که فکرش را هم ...

***

با نظرات و پیشنهادات خود و همچنین ارسال مطالب ، مقالات ، گفتگوها و گزارشهایتان در قالب موسیقی جنوب "کیدی" را پر بارتر کنید .

                        پست الکترونیک ماهنامه کیدی : keydi.art[at]gmail[dat]com

   


عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1363449