X
تبلیغات
رایتل
l سیاورشن l
سیاورشن
شنبه 15 اردیبهشت 1386
گزارشی از نشست وبلاگ نویسان هرمزگان

 

    همایون امیرزاده مدیر کل اداره ارشاد هرمزگان : وبلاگ های هرمزگان خلاء های دیگر رسانه ها را پر کرده اند .

  پنجشنبه نشست وبلاگ نویسان هرمزگان با حضور غیر مترقبه ی مدیر کل اداره ارشاد هرمزگان آقای همایون امیرزاده و معاون فرهنگی اداره ارشاد آقای پیشدار، مدیر فرهنگسرای طوبی آقای کاظمی و جمعی از وبلاگ نویسان هرمزگان برگزار شد .

حضور آقای امیرزاده در این جلسه که پس از سالها، اولین نشست وبلاگ نویسان هرمزگان بود و البته چندان رسمی و منظم هم نبود، بنا بر هر دلیلی بسیار امیدوار کننده است. ایشان که به قول خودشان هنوز امضای حکمشان خشک نشده است، کاری انجام دادند که گمان نمی کنم در هیچ کجای ایران اتفاق افتاده باشد . به نوبه خودم از ایشان تشکر می کنم .

گزیده ی کوتاهی از سخنان امیرزاده و دو عدد(!) از وبلاگ نویسان :

همایون امیرزاده مدیر کل اداره ارشاد استان هرمزگان:

اهمیت کار شما بسیار زیاد است .من به تمام وبلاگ های استان علاقه دارم .با تمام مشغله ای که دارم سعی می کنم هر هفته وبلاگ ها را ببینم.مثلا وبلاگی هست که در مورد موسیقی خیلی خوب کار می کند . وقتی نگاه می کنیم هیچ کدام از رسانه های ما وارد این مسائل نمی شوند . این یک قابلیت است.

سطح وبلاگ های هرمزگان نسبت به دیگر استانها از نظر دانش رسانه ای، محتوا و پردازش قابل قیاس نیست. اگر به این نتیجه رسیده اید که انجمنی تشکیل دهید و نیاز به حمایت داشته باشید، مطالباتی داشته باشید، من با اصل ماجرا موافقم. ما این امکانات را در اختیار شما قرار می دهیم . شما بچه های این استان هستید و حق دارید از این امکانات استفاده کنید .هر تصمیمی شما بگیرید ما به آن احترام می گذاریم.

در بحث اطلاع رسانی خیلی ها در استان مدعی هستند. ولی یک جریان فرهنگی در وبلاگ ها وجود دارد که تا کنون به آن پرداخته نشده است .

ما نسبت به وبلاگ ها دید منفی نداریم . دید ممیزی نداریم. ما متولیان امر باید آستانه تحملمان را بالا ببریم . حرف را بشنویم سلایق مختلف را ببینیم. ما از وبلاگ ها توقع نداریم که به مجیز گویان حکومت تبدیل شوند. یا هر چه دولت دوست دارد انجام دهند. ما این محدودیت ها را در رسانه های مکتوبمان داریم ولی شما این محدودیت ها را ندارید.

***

من هم خیلی دلم می خواهد در این دایره شما جا داشته باشم ولی مشغله کاری اجازه نمی دهد. شاید یک روز با اجازه شما ما هم به این جمع پیوستیم .

***

باید برویم به سمت اینکه وبلاگ ها را به افراد مختلف بشناسانیم. هنوز خیلی ها هستند که از وجود وبلاگ های شما بی اطلاعند.

***

در آخر خسته نباشید می گویم به همه شما. خلاءهایی که دیگران نتوانسته اند پر کنند شما پر کرده اید. دست مریزاد ! ان شاا... در فرصت مناسب از وبلاگهای تاثیر گذار در عرصه فرهنگی استان تقدیر خواهیم کرد . خوشحال شدم از اینکه به من اجازه دادید در جلسه شما حضور پیدا کنم . من از آقای رحمتی اجازه گرفتم و گفتم دوستان اجازه می دهند من در جمعشان حضور داشته باشم ؟ نمی خواستم محفل دوستانه ی شما را بر هم بزنم. خیلی علاقه داشتم ببینم پشت صحنه ی این کار خوب، چه کسانی حضور دارند.

علی رضایی شریف : نباید این آزادی را از وبلاگ ها بگیریم . اگر انجمنی هم تشکیل می شود باید به صورتی باشد که وبلاگ ها را محدود نکند . باید از امکاناتی که هست استفاده کرد ولی به طوری که خودمان را محدود نکنیم.

مسعود نویسنده ی وبلاگ تازه فیلتر شده ی مرگ قسطی :

خیلی وقت ها مطالبی را می خوانم که دوست دارم نویسنده ی آن مطلب را هم ببینم . من مخاطب جدی وبلاگ هرا بودم . وبلاگی که منصفانه اتفاقات و کاستی های اطراف ما را نقد می کرد، نمی دانم چه شد که دست از نوشتن برداشت . من همیشه حسرت می خورم که چرا این آدم را ندیدم.

***

به نظر من وبلاگ یک روزنامه ی کوچک است که شما خودت همه کاره ی آن هستی. یکی از مزیت های وبلاگ به دیگر رسانه ها در لحظه بودن آن است .

بخش دیگر بحث کیفی وبلاگ هاست. می توانیم در این دور هم بودنها از متخصصین در قسمتهای مختلف نگارش ، فرم و محتوا استفاده کنیم و از حالت دفترچه یادداشت بودن خارج شویم .

بحث اصلی وبلاگ نویسان بر سر تاسیس انجمن و یا خانه وبلاگ نویسان هرمزگان بود که اغلب وبلاگ نویسان حاضر در این جلسه با تاسیس آن موافق بودند ولی در شکل و چگونگی آن و اینکه این خانه تحت حمایت چه ارگانی باشد هنوز باید بیشتر فکر کنیم .

پیشنهاد هایی که مطرح شده است :

۱ـ این تشکل به صورت آزاد بین وبلاگ نویسان وجود داشته باشد و جلسات آن در خانه ها و یا فضاهای باز برگزار شود .

۲ـ این تشکل با حمایت اداره ارشاد فعالیت خود را آغاز کند .

۳ـ n.g.o

۴ـبا بخش فرهنگی شهرداری مذاکراتی صورت بگیرد .

۵ـ جذب حمایت یک اسپانسر بصورتی که بنر آن اسپانسر در تمام وبلاگ های هرمزگانی عضو تشکل قرار بگیرد و در مقابل اسپانسر هم از وبلاگ ها حمایت مالی کند. در آمد حاصله را می توان در جهت برگزاری کلاس های آموزشی و نیز تهیه ابزار های لازم برای کارهای فرهنگی و پژوهشی استفاده نمود.(این آخری را همین الان به ذهنم رسید . می شود با بند اول هم تلفیقش کرد!)

   جلسه بعدی وبلاگ نویسان همین موضوع را دنبال می کند .

  یکی از دوستان پیشنهاد داده که برای آشنایی بیشتر مخاطبان با وبلاگ ها جشنواره ی وبلاگ های هرمزگانی را با همکاری یکی از ارگانهای فرهنگی برگزار کنیم .

  پیشنهاد من این است که قبل از همه ی اینها سعی کنیم مخاطبان کشف نشده مان را پیدا کنیم. بسیاری هستند که از وجود ما بی اطلاعند. ما به آنها نیاز داریم، به اینکه ما را بخوانند. وبلاگ هایمان را جدی تر بگیریم . به روز باشیم .خودمان مبلّغ خودمان باشیم . اگر کسانی در اطرافمان هستند که فکر می کنیم می توانند وبلاگ نویسان خوبی باشند، آنها را هم با این فضا آشنا کنیم .

......................................

عکس ها : دوست عزیزم امیر مینابیان .

در همین باره ها : برای سید جلال/ وبلاگ کانوشت

              اولین جلسه بلاگرهای استان/وبلاگ کلگر

بعد نوشت : بجای فرهنگسرای طوبی نوشته بودم فرهنگسرای شهید آوینی که بدین وسیله از صاحبان اتومبیل هایی که در آن مکان پارک شده اند عذر خواهی می کنم !

 

 


عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1363449