سیاورشن
یکشنبه 5 اردیبهشت 1389
سهیل نفیسی و ابراهیم منصفی تاثیرگذارترین هنرمندان هرمزگان در سال۸۸

   اینکه یک آلبوم موسیقی با کلامی که خاص یک شهر از شهرهای کشورمان ایران بتواند عنوان پرفروشترین آلبوم سال را به دست آورد و از سوی دیگر بتواند نظر مخاطبان حرفه‌ای موسیقی را نیز جلب کند انفاق کم‌نظیر و مبارکی است که با هنر سهیل نفیسی و آلبوم "ترانه‌های جنوب" [بر گرفته از آثار هنرمند فقید هرمزگانی  ابراهیم منصفی] رخ داده است.

  بدون شک علاوه بر هنر و توانایی سهیل نفیسی در اجرا و تنظیم بی‌بدیل این آثار حضور و نقش منصفی را هم نمی‌توان نادیده گرفت. او که سال‌ها پس از مرگش هنوز در کوچه پس کوچه‌های بندرعباس زمزمه می‌شود و هم‌چنان به خیل مشتاقانش افزوده می‌شود.

  از این رو من فکر می‌کنم تاثیرگذارترین هنرمندان هرمزگان در سالی که گذشت با احترام به دیگر هنرمندان فعال استان، ابراهیم منصفی و سهیل نفیسی هستند.

+++

پی‌نوشت اول: این فقط نظر شخصی من است.

پی‌نوشت دوم: چندی پیش یک نظرسنجی برای هنرمند سال هرمزگان با دو گزینه برای انتخاب گذاشته بودم که اکثر دوستان به به شکل و نحوه برگزاری‌اش انتقاد داشتند. هر چند آنجا هم کفه  ترازو به سمت سهیل نفیسی سنگینی می‌کرد اما چون خودم هم معتقد بودم کار عجولانه شکل گرفته و انتقاد دوستان را وارد می‌دانستم نتیجه‌ی آن نظرسنجی اعلام نشد.


عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1364367